Ohlasy klientů 2012-2020

 

Ahoj Lído, 

chci Ti poděkovat za terapie, které jsme společně dělaly na zlepšení stavu mého děložního čípku.
Volím tuto “neosobní” formu, aby ses o moji zkušenost příp. mohla podělit i s dalšími klientkami, které jsou v podobné situaci jako já.
Přišla jsem s nálezem na děložního čípku- byla jsem odeslaná na spec. pracoviště COP a byla plánovaná konizace.
Spolu s Lídou jsme pracovaly na těle- metodou kraniosakrální a viscerální terapie a také na psychosociální úrovni pomocí NLP a dalšími technikami. Po několika terapiích nejenže se cítím výborně, ale z COPU mě vrátili k obvodní gynekoložce ke sledování, protože nález určený ke konizaci vymizel… v těle se mi ustálila rovnováha a nastartoval se sebeozdravný regenerační proces.
Je zajímavé, že současná medicína uznává multifaktoriální etiologii onemocnění (příčina může pocházet z oblastí bio-psycho-sociálních a jednotlivé složky se mohou navzájem ovlivňovat), ale jako terapii nabízí obvykle pouze somatickou- tedy na těle. V mé situaci navíc poměrně radikální- chirurgického zákroku. Dobře vím, z jakého důvodu klasická medicína volí tuto cestu prevence onkologické péče. Samouzdravné schopnosti a procesy v těle jsou sice popisovány, ale chybí studie, nejsou pro každého a vlastně ani nevíme, jak je nastartovat.
Já jsem si sama na sobě ověřili, že to s Tvojí pomocí lze a funguje. Doufám, že bude mít více žen, resp. i mužů :) odvahu doplnit klasické medicínské postupy dalšími technikami, které pracují na všech úrovních bio-psycho-sociálních a které dokáží v těle nastavit přirozenou rovnováhu a nastartují reparační- sebeuzdravující mechanismy a člověka vrátit ke zdraví- tedy skutečně dlouhodobě pomoci.
Moc děkuji a zdravím.

Pevné zdraví a silnou vůli k uzdravení přeji nám všem.


Blanka Keclíková


 


Poprvé jsem jela na víkend s rodinnými konstelacemi s kamarádkou. Měla jsem jen částečnou představu o co jde. Po víkendu jsem byla hodně překvapená. Během dvou dnů jsem otevřela všechna svá bolavá místa prostřednictvím rolí v rodinných konstelacích. Bylo to svým způsobem osvobozující. Je to nepopsatelná zkušenost. Byla jsem u Lídy ještě na dalších víkendech a začala jsem docházet na terapie. Od té doby, co se známe, jsem hodně změnila svůj přístup k životu. Je to možná náročnější, ale cítím velký osobnostní posun.

V červenci jsem byla na gynekologické prohlídce, pan doktor mi našel myom v děloze. Trochu jsem s tím počítala, protože jsem se v poslední době necítila dobře a máme podobné problémy v rodině. Přesto mě diagnóza a rychlost řešení zaskočila. V polovině záři jsem měla nastoupit na zákrok. Když jsem přišla k Lidušce a řekla jí o tom, okamžitě mi nabídla zvláštní termíny pro terapii. Po pár týdnech jsem cítila určité změny a termín u pana doktora jsem (po konzultaci) posunula po kontrolní prohlídce v listopadu. V říjnu jsem byla na preventivní prohlídce a ultrazvuk jsem absolvovala o měsíc dřív. Výsledek vyšetření byl bez nálezu. Byla jsem moc šťastná. Kombinace terapií a bylinné léčby mě ušetřila nepříjemného zákroku. Jsem za to moc vděčná.

Děkuju.

Gabriela Kurešová
listopad 2017

 


 

Ludmila je pro mne příkladem velmi vědomé, schopné a přitom skromné ženy. 

Je až neuvěřitelné, kolik metod zná a umí aplikovat.  Vždy, když se setkáme, umí velmi přesně nacítit, co se (ve) mně zrovna děje a podle toho uzpůsobit naše setkání.

Celková harmonizace těla je znát hned, a pokud je člověk schopen slyšet, vnímat a je ochoten činit ve svém životě změny, pak i v rámci úvodního rozhovoru "naťuknutá" témata a jejich zpracování udělají mnoho pro lepší pocit ve vlastním těle a v celém Źivotě.

Jsem moc ráda, že jsme se poznaly a už se těším, jak bude zanedlouho Ludmila své kouzelné ruce přikládat i na mé miminko:-)

Petra Amineta

 


 

Na kranio terapii jezdím pravidelně od ledna a sama jsem si vyhodnotila svou statistiku úspěšnosti terapií, které jsem za poslední léta absolvovala, kde v čele jednoznačně kraluje právě kranio ošetření.

Nechci se zmiňovat "pouze" o technice jako takové, protože s každou technikou jde ruku v ruce člověčina, která je předávaná právě konkrétním terapeutem. Kombinace paní Lídy a krania je pro mě v tuto dobu opravdu tou nejlepší variantou na cestě osobního růstu, relaxace, užívání si blahodárných a léčivých dotyků a v neposlední řadě si užívám i zájmu o mou osobu a možnost sdílení mých nejniternějších témat - ať už jsou to zranění, strachy, zloby apod. Tahle témata se postupně rozpouští a já jakoby v "přímém přenosu" sleduji, jaký dopad konkrétní změna na můj každodenní život má a co mi přináší či bere. Každé ošetření, které absolvuji, jde stále více do hlubin mého podvědomí, které se už rozhodlo daného zvyku, který mi už neprospívá, zbavit. Je to pro mě něco jako dobrodružství, kam se spolu já, mé nevědomí a Lída příště zase dostaneme!

Je mi moc fajn, vím totiž, že i perné chvíle si vytvářím sama někde hluboko uvnitř a jsem moc ráda, že ke zbavování či pochopení hlubokých nevědomých vzorců jsem si zvolila tak příjemný způsob, jakým kraniosakrální terapie v podání Lídy skutečně je. Není nad špičkového odborníka ve svém oboru a musím se přiznat, že já nejsem zrovna osoba, která ho vidí všude a v každém. Ale pár jich přeci jen znám (moc jsem za ně vděčná) a rozhodně k nim Lída patří.
Doporučuji ji svým nejlepším přátelům i rodině a to si, myslím, hovoří za mnohé...

Samozřejmě že to, co vyhovuje mě, nemusí být pro jiné stejně milé a příjemné, já sama jsem ke kraniu šla pomalu a s počáteční nedůvěrou, dnes je to pro mě ale elegantní způsob, jak spojit příjemné s užitečným!

Všem, kdo váhají, DOPORUČUJI (za vyzkoušení to rozhodně stojí...)

S díky,
Jana Volešáková


 

Tak pár slov....
Byla jsem mile překvapena touto metodou. Tato metoda je úžasná, myslím, že je to metoda pro budoucnost – nejen že odbourává stres, napětí z celého těla, zmizí bolesti a také harmonizuje duši zároveň s tělem. Jestli jsem to dobře cítila, kde je potřeba, tak v těle pozdrží, kde je to celkem v pořádku, tak to zkontroluje, vyplní se mezerky a jede dál. Zkrátka – myslím, že to má velkou budoucnost.

Tvoje ošetření není bohudík použití jen této metody – myslím, že kdyby jsi uměla jen tohle, nemohla by jsi pomoci v takové šíři záběru, jaké jsi schopna Ty. To je výborné!

V mém životě jsou změny skoro na denním pořádku – myslím, že v souvislosti s tím je tahle metoda vynikající, že si mají možnost "ty nové věci " jaksi "sednout" na to správné místo. Ale myslím, že to je hlavně Tvoje zásluha jako terapeuta, že dokážeš vycítit, o co právě jde, podpořit to na správném místě a ty věci, které s tím nesouvisí nebo tam jsou navíc tak utlumit.

Ošetření bych doporučila ale jen lidem, kteří "hledají". Je to vhodné úplně pro všechny lidi...ať jsou na tom jakkoliv, ale .... jen hledající to asi ocení.

Tak Ti přeji pěkný den, hezké jarní období a moc se těším na viděnou (... to bude tedy ještě doba....ach jo)

Marika Kadeřábková

 


 

Kraniosakrální ošetření terapeutky Lídy F. mně velmi vyhovovalo. Pracuje jemně, citlivě, vnímavě, ale přitom rozhodně.

Vzbudila ve mně důvěru, že své práci rozumí a ví, co se v mém těle děje a jak mi pomoci.
Věřím, že její ošetření pomohlo k lepšímu nastartování přirozených léčebných procesů v mé zlomené a operované noze.
Svěřit se do její péče rozhodně každému doporučuji.

Květa Kubíková

 


 

Milá Liduško,
na kraniosakrálním ošetření u Tebe mi je vždycky pěkně.Pomáhá mi odbourávat to ošklivé v mém těle.Projevuje se to pocitem obrovského chladu
v místech,kde je nějaký problém. A nebo naopak velkého tepla. Pak přijde pocit jakéhosi ,,odlehčení". Třeba, že večer zjistím, že nemám oteklé
nohy.Nevím, jestli se něco zménilo v mém životě. Asi nic zásadního. Možná proto,že při ,,zamrznutí v situaci " to nejde tak snadno a rychle.
Myslím si,že kraniosakrální ošetření pomůže všem, kdo mu věří. Každému podle jeho potřeby.
Liduško, měj se krásně, těším se na setkání.
P.S. Ještě stále ležím. Je mi sice lépe, ale jsem velice slabá.

Růžička

 


 

- Kraniosakrální ošetření v podání Lidušky se mi líbilo moc, byl to úžásný, uvolňující relax.
- Tato metoda mi pomohla od bolestivého svalového napětí, otevřela oči, jak žiji, kde dělám ve svém životě chyby.
- Začala jsem se mít ráda, miluji víc lidi kolem sebe. Přestala jsem užívat léky.
- Kraniosakrální ošetření bych doporučila lidem trpícím stresem, depresemi, nízkým sebevědomím, pohybovými problémy.

Jitka Čeřenová

 


 

"O kraniosakrálním ošetřením jsem poprvé uslyšela od své příbuzné a rovnou mě poskytla svůj termín u Lídy Freiwaldové, abych získala osobní zkušenost. Jak léčba funguje, vysvětlují odborné internetové stránky, ale jak se po ní člověk cítí a co prožívá v následujících dnech, to se musí zažít. Třeba vás překvapí jako mně, kam se najednou ztratila bolest kyčlí a kolen, nebo přijdete domů a během krátké chvilky vyřešite letitý problém s dcerou. Všechno je totiž energie, i když se některá tváří třeba jako voda, bublinky v ní nebo sklenice, do které je nalitá. I naše tělo je pouhá energie. A práce s ní prostřednictvím rukou a srdcem Lídy je blahodárná a uzdravující. Nic víc, nic míň."

Eva Pavlatová

 


 

Ahoj, Liduško, ráda bych Ti napsala vše s čím mi kraniosakrální masáž pomohla, ale mám trochu problém identifikovat konkrétní věci, neboť dělám více "léčivých technik" najednou, takže mnohdy nerozliším co zrovna zabralo na daný problém. Pokusím se napsat alespoň to, co jsem si přímo spojila s kraniosakrálkou a dalšími technikami, které při sezení využíváš:

- povolení silného stisku čelistí při kojení u Zuzanky
- rychlé hojení nástřihu hráze po porodu, ošetření pánevních orgánů, což vedlo i ke zlepšení sexuálního života po porodu
- uvolnění páteře a zad (namáhané nejen péčí o miminko)
- pomoc při bolestivém kojení
- řešení vztahových problémů v rámci rodiny (dohady s tchýní)
- posílení vlastní identity, projevování svých potřeb...
- důležitá relaxace a zklidnění v uspěchané realitě

LuckaSm

 


 

Mé zdravotní problémy se objevily ve větší míře po autonehodě před pár lety, kdy se postupně projevily jak po stránce fyzické, tak i bohužel psychické. Vše jsem zvládala dle mého názoru dobře, ale jak už to tak v životě bývá, „každý pohár jednou přeteče". V době kdy jsem měla pocit, že už nemohu, přišla pro mě další životní rána v mém partnerském vztahu.

O Cranio terapii jsem do nedávna nevěděla vůbec nic, až mi jedna má přítelkyně doporučila sezení s paní Liduškou. Samozřejmě jsem zvažovala zda jít, či ne a představa svěřovat se svými osobními problémy někomu, koho vůbec neznám byla zvláštní. Nicméně okolnosti mého nepříznivého stavu a zvědavost mne přesvědčili k paní Lidušce přeci jenom zajít.

Absolvovala jsem již hodně setkání a nezbývá mi než konstatovat, že jsem udělala dobře.
Léčení s Liduškou doporučuji všem, neboť i já se po něm cítím vždy vyrovnaně, plná energie a v celkové pohodě. Můj fyzický i psychicky stav se nastartoval směrem kupředu a já nabita novou energií zvládám i velké životní změny v naprosté pohodě a s úsměvem.

Děkuji,
Iva, Třebenice

 


 

Ahoj Lído,

s uchem jsem měl následující problém. Ucho bylo neustále zalehnuté a pocitově bych to přirovnal k bublině vody, která se chystá prasknout. Při jízdě autem v kombinaci se žvýkáním žvýkačky jsem slyšel cyklické pískání (chvilku nahlas a chvilku potichu) moc příjemná záležitost :D. Při usínání večer, když jsem ležel na zdravém uchu, tak jsem si myslel, že venku prší (byl to jen šum v uchu :D). Celkově jsem na ucho špatně slyšel. Každopádně po první masáži u tebe se problém z 90% zlepšil a po druhé již žádné problémy nemám. Tím nechci tvrdit, že po dvou masážích to bude OK i u jiných lidí. Příkladem může být, když si mi dávala dohromady karpální tunel to trvalo půl roku. Nebyl jsem přeci schopný zvednout v tu dobu mojí 2,5 letou dceru a dnes chodím do posilovny :D. Tvojí odbornosti a šikovných rukou si velice vážím. A lidem s podobnými problémy jako jsem měl já bych určitě doporučil to minimálně zkusit. Ještě jednou děkuji za pomoc.


Přeji pěkný den,
Ing. Jan Sábl

 


 

Na kraniosakrální masáže chodím 1x měsíčně už rok. Měla jsem v levém uchu zvuk jako vyťukávání morseovky a přitom bolestivé píchání. Postupně jsem ten zvuk zaznamenávala jen ojedinělě. Od měsíce srpna do 18.září jsem bez problémů.

Děkuji.
Danuše Kiššová

 


  

Kontakt

Mgr. Ludmila Freiwaldová

tel.: +420 737 279 741
email: lidafr@seznam.cz

IČO: 46475141
Živnostenský list vydal Městský úřad Jičín

Pracovní doba: dle objednávek

Pracoviště:

Vlastní poradna

Saratovská 37, PRAHA 10